Kiállítás- A modern tenisz születésének tárgyi emlékei

Szeretettel meghívunk mindenkit klubunkba január 21-én 11 órára, ahol klubunk vezetője, Gáspár Balázs újabb kiállítást szervez.

A kiállítás megjeleníti a modern tenisz születésének tárgyi emlékeit, amelyet Angliában Viktoriánus kornak neveznek. A XIX. század utolsó harmada és a századforduló békeideje meghatározó volt a magyar kultúrában is, a szecesszió mai napig megcsodált iparművészeti alkotásai, szemet gyönyörködtető motívumai a tenisz kultúrájában is nyomot hagyott.

Eddig ilyen tematikus kiállítás még nem volt Magyarországon, január 21-én azonban 11 órától kezdetét veszi az időutazás.

Ajánljuk mindenkinek, akit érdekel a tenisz nemzetközi és hazai történelme és sportágunk kezdetei.

 

Tetszett a cikk?

Share on facebook
Oszd meg Facebookon
Share on email
Küld el emailben

Szólj hozzá